Konferencja na zakończenie Projektu BIOREGIO

04.07.2014

konf konczaca 2

W dniach 12-13 czerwca w Poiana Brasov (Rumunia) odbyła się konferencja podsumowująca projekt BioREGIO Carpathians.

 

Zbliżające się zakończenie projektu BioREGIO Carpathians stało się okazją do spotkania szerokiego grona wykonawców oraz przedstawicieli organizacji wspierających ten projekt na konferencji końcowej, zorganizowanej w malowniczo położonej miejscowości Poiana Brasov w rumuńskich Karpatach.

W pierwszym dniu konferencji, w trakcie obrad plenarnych, zaprezentowano wyniki realizacji projektu BioREGIO. Przedstawiony został
również przegląd planowanych działań w programie South Eastern Europe Program oraz wyniki zakończonego w zeszłym roku projektu Green Mountain Project finansowanego również w ramach SEE Program. W części popołudniowej uczestnicy mieli możliwość uczestniczenia w dwóch równoległych sesjach warsztatowych.

Wycieczki zorganizowane w drugim dniu konferencji pozwoliły poznać walory przyrodnicze i krajobrazowe parku narodowego Piatra Craiului, jednego z najbardziej fascynujących rejonów turystycznych rumuńskich Karpat Południowych. Uczestnicy mogli wybierać między całodzienną wyprawą na wapienny masyw górski, a mniej intensywnym spacerem i wizytą (połączoną z degustacją lokalnych specjałów) we wsi Magura.

Partner polski w projekcie, Centrum UNEP/GRID-Warszawa, reprezentowany był przez Marię Andrzejewską, Monikę Rusztecką oraz dr Monikę Szewczyk.

 

Serwisem opiekuje się Centrum UNEP/GRID-Warszawa